בלוג

קצת מהעשייה שלנו

הכר את הצוות: זאב בורצ'וק

זאב בורצ'וק, נעים להכיר!
רכז פעילות ומלווה בבית למרחב בעפולה.
עובד כבר שנים רבות עם נוער וצעירים בצפון הארץ. שותף ליוזמות המקדמות צעירים חסרי עורף משפחתי ומחויב לליווי כוללני ותומך.
שמח להיות חלק מעמותה הנותנת לכל אדם הזדמנות שווה להאמין בעצמו.

להמשך קריאה »

גיל טנקוס :חווית למרחב שלי

"למרחב בשבילי היה מקום בו הייתי יכול להיות המרכז. מקום שבו הרגשתי שיכולתי להתפתח לכיוון שאני רוצה ועם זאת, לבחון עוד כיוונים בסביבה מכילה. למרחב היה גם מקום של כיף, מקום שיכולתי סתם להיזרק על הדשא או על הספה, לנגן בגיטרה ולהכנס לדיונים פילוסופיים עם המלווים וצעירים אחרים שהיו לידי. למרחב היה מקום של ויכוחים וניגוחים ופשרות והסכמות, כמעט כל רגש במנעד הרגשות עלה שם בזמן כזה או אחר. קשה בפסקה ״מה זה למרחב בשבילי״ – אולי כי אי אפשר." גיל טנקוס, בוגר תכנית למרחב מספר על החוויה שלו.

להמשך קריאה »

מסיימים שנה: קבוצת צבא של תכנית שותפים לדרך

ב-15.8, נפגשו צעירי שלב ב' (צבא) של תכנית "שותפים לדרך", בבית למרחב באר שבע, למפגש סיום השנה. את המפגש הובילו אפרת וחן (מתמחות בקרימינולוגיה) ונועה בת השירות הלאומי.

מפגש הסיום ופרידה של קבוצת צבא בתוכנית שותפים לדרך, מסמל את סופו של תהליך קבוצתי- שנתי. במהלך השנה עברו החיילים תהליך קבוצתי משמעותי שעסק בהתפתחות האישית ובהתמודדות עם הקשיים בתקופת הצבא. המפגש היה מרגש מאוד, הצעירים שיתפו בכלים שהם לוקחים איתם הלאה להמשך הדרך, כמה הקבוצה הייתה חשובה עבורם וכמה הם מחכים לשנה הבאה. יחד, סיכמו כולם את השנה העמוסה שהייתה ואת החוויות המשותפות. הייתה חוויה משמעותית עבור כולם!

להמשך קריאה »

מרחב למימוש עצמי:ביקור בדירת ההמשך לצעירות מרקע חרדי

היום, הגיעה שולה מוזס, מייסדת 'עמותת למרחב', יחד עם הצוות המנהל, לביקור מרגש בדירת ההמשך לצעירות מרקע חרדי. מזה כשנתיים, מפעילה 'עמותת למרחב' פרויקט ליווי לצעירות חרדיות בגילאי 18-24 ללא עורף משפחתי, בוגרות 'הוסטל ניגונים' שבירושלים, כאשר 'עמותת בת מלך' מפעילה את דירת ההמשך באופן מעשי.

הצעירות והצוות המלווה בדירה נהנו מאוד מהביקור, שיתפו בחשיבות התכנית, העידו כי הליווי תורם להן מאוד וסיפרו כיצד ההכוונה והתמיכה של המלווה שינה את חייהן לטובה. לכולן היה חשוב לספר על החוויה האישית ועד כמה הן מעריכות את הסיוע שהן מקבלות בכל יום. צוות למרחב התרשם מהעשייה המשמעותית, מהמרחב המעוצב והנעים והתרגש מהצעירות המקסימות שלכל אחת מהן כוחות רבים.

להמשך קריאה »

משפחה אחת גדולה: סמינר בית למרחב עפולה

בסוף השבוע האחרון יצאו צעירי בית למרחב בעפולה, לסמינר שנתי לצעירים מכל השלבים. הסמינר הוא אירוע שיא שנתי בתהליך ליווי הצעירים כאשר תקופת הקיץ מסמלת מעבר בין שלב לשלב בתכנית והזדמנות לחגוג את סיום התהליך השנתי המשותף.
45 צעירים והצוות המלווה, נסעו ליומיים משמעותיים בצפון הארץ והתארחו בבית ספר שדה חרמון. בית הספר ממוקם בלב יער אלוני תבור, בעל מדשאות וחדרי אירוח רבים ובמרחק הליכה משמורת נחל חרמון בה טיילו הצעירים (שנהנו מהמים הקרירים של הנחל!).

להמשך קריאה »

ועדת היגוי ליוזמת עובדים ביחד

ביום חמישי 25.7 התכנסה ועדת ההיגוי ליוזמת 'עובדים ביחד'.
מטרת ועדת ההיגוי היא מעקב אחר העמידה ביעדים השנתיים ובחינת מידת הצלחת התכנית. בנוסף הועדה דנה במעקב אחר ביצוע תכנית העבודה, הנחיית הגוף המפעיל (עמותת ארץעיר) ובשינויים הנוגעים להיקפי הפעילות, אזורי הפעילות, קהל היעד של התכנית, מועדים או השירותים הנדרשים .

הרכב הועדה מבטא את הקו המנחה של היוזמה לפיו 'עובדים יחד', לכן היא כוללת נציגות של משרד העבודה והרווחה ושל הקרנות הפילנתרופיות השותפות ביוזמה. נציגי 'עמותת למרחב' בועדה הם: מאירי בן ששון, המנכ"ל ושולה מוזס, יו"ר שותפות עובדים ביחד ויו"ר קרן מוזס-וולפוביץ.

להמשך קריאה »