צוף מילר

למרחב בשבילי…

זה בית חם, מכיל, אוהב.
בית שנותן את כל הכלים לחלום ולהגשים בענק. צוות שהוא משפחה גדולה שמלווה את הצעירים יד ביד וברגעים הכי קשים ומורכבים של החיים הם נותנים את הכוח להתמודד עם הכל.

איך הגעת ללמרחב? מה הזכרון הראשון שלך מהתכנית?

הגעתי ללמרחב דרך חברה שגם הייתה בלמרחב.
הזיכרון הראשון שלי היה הבית החם והתחושה המשפחתית והחמימה שנתנו לי להרגיש.

איזו חוויה משמעותית את/ה זוכר מהתקופה ?

הצוות, שאני קוראת לו ׳המלאכים של למרחב׳ היו הכי משמעותיים בשבילי.

מישל- המלווה המדהימה שלי שאני כל כך שמחה שזכיתי בה! תמיד עטפה אותי בחום ובאהבה. ידעה להרים לי את המוטיבציה ולהטעין אותי באנרגיות מחודשות. תמיד דאגה לי בכל מובן אפשרי והרגשתי שהיא נלחמת עליי כמו לביאה.

נתנאל- מי שמנווט את כל למרחב בגאון. בכל פעם שהייתי באה, הוא היה נותן לי יחס מדהים וחם, מתעניין בי ובודק שאני מסתדרת ושלא חסר לי משהו. תמיד היה מעורב בהכל עד לפרטים הקטנים.

היו לי המון חוויות משמעותיות בלמרחב, החוויה הכי משמעותית שלי הייתה העזרה והתמיכה של למרחב בפן הרגשי והכלכלי כשהחלטתי ללמוד כלכלה וראיית חשבון. היו לי המון פערים מתקופת הילדות, היות ולמדתי במוסדות חרדיים, לא למדתי מקצועות ליבה וללמוד באקדמיה היה כמו חלום רחוק שלא אגשים לעולם- למרחב עזרה לי להאמין בעצמי שאוכל להצליח לימודים אקדמאיים למרות הכל. בנוסף, לא היו לי את האמצעים לממן לימודים כאלו- חיילת בודדה משוחררת, חסרת עורף כלכלי קיבלתי עזרה בחיפוש המלגות, בשיעורים פרטיים, בהתייעלות כלכלית, במיצוי הזכויות שלי ובעיקר עזרה בפן הרגשי- להתמודד עם העומס האקדמי בשילוב עם החיים המאתגרים שאיתם אני מתמודדת.
לא אשכח לעולם שהם נלחמו עליי ועשו הכל כדי שיהיה לי שקט כלכלי ושאוכל לתת את המקסימום בלימודים ובאמת כמו נוסחא מוצלחת זה עבד.

מה קיבלת מהתהליך בלמרחב? 

אני בטוחה שהתוכנית עיצבה את מי שאני היום בהמון מובנים.
כשהגעתי ללמרחב הייתי מאוד אבודה, חסרת ביטחון, סגורה ועם המון מורכבויות רגשיות ומשברים שעברתי בילדות. הליווי הצמוד עזר לי להפתח, לדבר על הדברים הכי כואבים שחוויתי וללמוד להתמודד איתם ולא רק להדחיק אותם.
בנוסף לזה, בכל פעם שהגעתי ללמרחב, כל הצוות בלמרחב תמיד התעניין בי, דאג לי ורצה לדעת איך אני מתקדמת. ראיתי את הניצוצות בעיניים שלהם על כל צעד שאני עושה וכמה שחשובה להם ההצלחה שלי. כולם העצימו אותי מאוד וגרמו לי להאמין בעצמי, משהו שלא היה לי קודם לכן בבית שבו גדלתי. קיבלתי המון כלים לחיים בזכות הליווי והתמיכה של למרחב.

איפה אתה היום (גיל, מצב משפחתי , מה עושה בחיים)? 

נכנסתי ללמרחב בגיל 21 והיום אני בת 26, בשנים האלו עשיתי תואר בכלכלה ובחשבונאות וכיום אני מתמחה בראיית חשבון, במשרד בשם PwC- קסלמן אנד קסלמן בתל אביב.
לא האמנתי שאני אצליח לסיים תואר ראשון ועוד במקצוע כל כך קשה.

כל חיי חלמתי לעבוד במקום יוקרתי וסוף סוף אני יכולה להגיד שהגשמתי את החלום שלי כי זה משרד מאוד גדול ונחשב בתחום. בנוסף לזה, אני מתנדבת בקרן לרווחת ניצולי השואה ואני רוצה להתנדב בעוד מקומות בהמשך כשאני בטוחה שאני אחזור ללמרחב בע"ה אבל הפעם מהצד שנותן.
אני כאן לכל שאלה🤗

איזה מסר היית רוצה להעביר לצעירי למרחב המתחילים את התכנית? 

תשקיעו בעצמכם, תתנו ללמרחב את היכולת לעזור לכם, יש להם המון כלים להוביל אתכם לדרך המלך. תמקסמו את התקופה שלכם בתוכנית המדהימה הזאת כי היא לגמרי כאן בשבילכם!
תחלמו, תשאפו, אל תפחדו להעז ותגשימו את עצמכם!
וכמובן, אל תשכחו לעולם מי היה לצידכם בשנים הכי מאתגרות בחיים. תמיד תלמדו להעריך את מה שאתם מקבלים, להודות לכל מי שהיה בשבילכם ובתמורה להחזיר עוד הרבה טוב למי שזקוק לכם!