סמיר אלקנייב

למרחב בשבילי…

למרחב זה הבית.
למרחב זה תיקון להרבה דברים בחיים שלי.
למרחב זה המקום הזה שאתה תמיד חושב עליו בצורה חיובית.

 איך הגעת ללמרחב ומה הזכרון הראשון שלך מהתכנית?

 כשהייתי בכיתה יא'  פנו אלי ואל אחותי דרך הפנימייה שבא למדנו ושאלו האם נרצה להצטרף. אני לא חשבתי שזה רעיון טוב ובהתחלה די התנגדתי. לא חושב שהבנתי עד הסוף במה מדובר.  אבל מזל שאחותי שיכנעה אותי ובסוף הסכמתי לנסות.

הזיכרון הראשון שלי הוא המטבח הישן של למרחב, שלא קיים היום, זה היה מקום מיוחד.
זוכר גם קצת את המיונים ושהיה ציור של ילד עם כינור ששאלו אותי לגביו. עבר הרבה זמן מאז היום הראשון.

איזו חוויה משמעותית אתה זוכר מהתקופה ?

המעבר מהפנימייה לצבא והשיחרור היו לגמרי נקודות משמעותיות ואני יודע שאילו  לא הייתי בלמרחב הרבה דברים היו נראים אצלי אחרת.

בלמרחב יש תמיד מי שיתפוס אותך…היציאה ממסגרת/בועה יכולה להיות מאוד טראומטית.
למרחב  ליוו אותי בדיוק בשלבים הקריטיים האלו האלו של החיים, במעברים.
ממש ברגע לפני, כשהכל ניראה לא אפשרי ומתפרק לך בידיים. הם שם כדי לעבור איתך תהליך. הם שם בשבילך בדיוק ברגעים האלה, מלמדים  אותך איך להסתכל על הדברים, נותנים לך כלים, מדברים על מה חשוב, למה לשים לב ואיך תקדם את עצמך למרות הכל.

מה קיבלת מהתהליך בלמרחב? 

זכיתי קודם כל להיות חלק ממשפחה ענקית שלא מפסיקה להתרחב אל המרחב. עד היום אני פוגש אנשים שבצורה כזאת או אחרת קשורים לתכנית. קיבלתי המון, כל כך הרבה שזה לא נגמר. החל מחברים ועד לחוויות בלתי נשכחות בתכנית  עצמה. קיבלתי כמה מלווים מדהימים.  למרות הקושי הברור בלהחליף מלווה כל כמה זמן זה עדיין איפשר לי לקבל נקודות מבט שונות על החיים שלי, זווית אחרת לדברים. גם, זכיתי ב3 מלווים יקרים ואהובים.

איפה את היום? 

בן 31, גר בתל אביב, עוסק באהבה ובשמחה במוזיקה וחינוך.

איזה מסר היית רוצה להעביר לצעירי למרחב המתחילים את התכנית? 

לא לשלול על ההתחלה ולקחת חלק פעיל בתכנית ואני בטוח שהיום יותר מתמיד לתכנית יש כל כך הרבה מענים לכל כך הרבה שאלות אז פשוט להיות חלק מלמרחב עד כמה שאפשר.