משפחה אחת גדולה: סמינר בית למרחב עפולה

בסוף השבוע האחרון יצאו צעירי בית למרחב בעפולה, לסמינר שנתי לכל השלבים. הסמינר הוא אירוע שיא שנתי בתהליך ליווי הצעירים כאשר תקופת הקיץ מסמלת מעבר בין שלב לשלב בתכנית והזדמנות לחגוג את סיום התהליך השנתי המשותף.

45 צעירים והצוות המלווה, נסעו ליומיים משמעותיים בצפון הארץ והתארחו בבית ספר שדה חרמון.    בית הספר ממוקם בלב יער אלוני תבור, בעל מדשאות וחדרי אירוח רבים ובמרחק הליכה משמורת נחל חרמון בה טיילו הצעירים (שנהנו מהמים הקרירים של הנחל!).

במהלך סוף השבוע עברו הצעירים טיולים, סדנאות גיבוש יצירתיות והפעלות שאפשרו חזרה לילדות.  ראוי לציין את סדנת הציור הנהדרת  שהנחתה כרמל בומרד, בה חקרו הצעירים את "עולם הצבע" וגילו שבעצם כל אחד יכול לצייר, רק צריך מכחול צבע וחבורה תומכת . לאחר מכן, עברו הצעירים סדנאת מיינדפולנס מרגיעה שאיפשרה לכולם לקבל כלים לחיים שלווים ונטולי מתחים. בשאר הזמן בילו הצעירים יחד, נהנו מהאווירה, מהמים הקרירים, מהאוכל המצוין ומהחברה שהיא בעצם משפחה אחת גדולה. 

 סופ"ש כזה לא מתאפשר בכל יום. זו הזדמנות לעצור, לפגוש את מי שלא רואים ביום יום, לחלוק חוויות ולייצר זכרונות מרגשים. כל משתתף ומשתתפת יצרו את האירוע הבלתי נשכח הזה, תודה לכולם!