סאלי לאוטה

למרחב בשבילי ….

למרחב בשבילי הוא בית. לא צריך להוסיף יותר. בית אמיתי.

איך הגעת ללמרחב? 

הגעתי למרחב דרך עובדת סוציאלית בשם נועה שהייתה מקושרת אל למרחב והיא הציעה לי להצטרף ללמרחב. היו לה כבר כמה חניכים שכבר היו בלמרחב ולכן היא הציעה גם להצטרף וסיפרה לי על התכנית כולה, לא הייתי בטוח מה זה אומר אבל הלכתי לראיון הקבלה והתקבלתי.

הזכרון הראשון שלי מלמרחב:

הוא השעות המאוחרת של הפגישות עם אלישבע המלווה של התוכנית בעבר. היא זו שעשתה לי גם את הראיון קבלה. כשהתחלתי את התכנית הייתי בתקופה עמוסה ואינטנסיבית והגעתי לפגישות בשעות מאוחרות. הייתי בשנה האחרונה בצבא ובו זמנית הייתי בקורס טבחות 'בתדמור' בהרצליה. הייתי מסיים שם מאוחר ואז מגיע אל השיחות עם אלישבע. היה נחמד לגלות שלמרות שהגעתי מאוחר היה עדיין אפשר להיפגש ולא ויתרו עליי בגלל העומס.

מה קיבלת מלמרחב?
דבר ראשון קיבלתי אנשים שהם איתי לאורך כל הדרך.
אנשים שאני סומך עליהם ויכול לשתף אותם בכול מה שעובר עליי. קיבלתי גם קשר אמיתי וחזק  שילווה אותי לכל החיים. קשר שהוא מעבר לקשר בין חניך למלווה. הקשר הוא הדבר הכי משמעותי שיש, אין לו תחליף. בזכות התהליך שעברתי והליווי של המלווים השונים קיבלתי בעיקר את היכולת לחשוב על עתיד טוב יותר, דבר שלא היה לפני. בזכות למרחב אני יכול להסתכל קדימה, לתכנן את הצעדים שלי ולהתחיל את כל התהליך של לבנות לעצמי עתיד דרך מסלול אקדמי. דבר שלא היה קורה כנראה אם לא הייתי בתכנית.

איפה אתה היום?

כיום אני בן 26 לומד במכללה בטכנולגית באר שבע, במסלול לימודים של מכשור ובקרה בכיתת אינטל.

איזה מסר היית רוצה להעביר לצעירי למרחב המתחילים את התכנית?

אני רוצה להגיד לכל צעיר שמתחיל את התוכנית שיבוא בראש פתוח שלא יהיה מקובע. 

שייתן אמון במלווים (למרות שאני יודע שזה קשה על ההתחלה) שיהיה יותר מעורב בפעילויות של למרחב גם הקבוצתיות וגם הקהילתיות. שיכיר יותר חברים בלמרחב ואז הם הם ירגישו יותר בנוח להגיע לשם ולהיות יותר מעורבים ברוב הנעשה בבית. הכי חשוב זה ליצור קשר בטוח בין המלווה והחניך.