נילי ג׳זרה

שמי נילי ג׳זרה, בת 29, כיום בסיומו של תואר ראשון במסלול האקדמאי ממשל ופוליטיקה, בשילוב בית ברל והאוניברסיטה הפתוחה.

בימים אלו אני מסיימת את תפקידי לאחר שלוש וחצי שנים כמלווה ב״דיורית״ (כחלק מפועלה של עמותת ״אותות״) בפרויקט למען צעירות חסרות עורף משפחתי הנותן מענה למגורים עד כשנה. כחלק מהתהליך עוברות הצעירות ליווי במספר תחומים כגון: שילוב במוסדות לימודים, עבודה, התנהלות כלכלית, סיוע מול גופים שונים כמו ביטוח לאומי, סיוע משפטי, ושרותי הרווחה, והפנייה לגורמים טיפוליים כמו אנשי מקצוע רלוונטיים באופן פרטני לכל צעירה.

במקביל לליווי, אני מנהלת מסעדה בהוד השרון, ובנוסף, עובדת על הקמת העמותה למען משפחות מעורבות (מוסלמי-יהודי-נוצרי) שתיתן מענה פסיכולוגי, משפטי וקהילתי למשפחות הזקוקות לעזרה וייעוץ. נושא זה קרוב לליבי כי אני עצמי מגיעה ממשפחה מעורבת – אבי מוסלמי ואמי יהודייה. לצערי הרב, למרות שאנו מדינה המצטיינת בטכנולוגיה, צבא, בריאות והשכלה, ניכר כי בתחום קבלת האחר אנו נמצאים מאחור. כולי תקווה שאצליח לממש את חזוני ואף לתרום לשינוי.

במהלך שבע השנים בהן הייתי צעירה בתוכנית ״למרחב״ היא סייעה לי רבות בהתפתחות וצמיחה אישית בחיי, וגם כיום, כשנתיים מאז סיום השתתפותי בתוכנית, היא ממשיכה להוות חלק משמעותי בחיי ונוכחת בתהליך קבלת ההחלטות והשלבים להשגת מטרותיי, עיצוב הזהות הפנימית והאישית שלי והגדלת המעגל הרחב שסביבי שמורכב מאנשים שליוו אותי, שימשו לי כדוגמה ושדרכם הפכתי למלווה שאני היום. העמותה היתה לי כעמוד תווך ודחפה אותי קדימה להגשמה עצמית שבעבר היתה רק בגדר חלום.