מי אנחנו

עמותת 'למרחב' נוסדה בשנת 2001 כשחזונה הוא להביא לשינוי חברתי מקיף על ידי התערבות רב-מימדית, אינטנסיבית וארוכת טווח בחיי צעירים חסרי עורף משפחתי, במטרה לאפשר להם לשבור את תקרת הזכוכית האקדמית, המקצועית והחברתית ולהבטיח את השתלבותם בחברה כאזרחים פעילים ועצמאיים, התורמים לחברה, וכסוכנים לשינוי חברתי.

האתגר

בישראל יש אלפי צעירים המוגדרים כ'חסרי עורף משפחתי', בהיותם חיים בקרב משפחות שאינן מתפקדות או תומכות (רגשית או כלכלית), או שהוצאו במהלך חייהם למסגרות השמה חוץ-ביתיות (כפרי נוער ומשפחות אומנה). ללא עזרה וליווי בשנים המשמעותיות בחיים, לצעירים אלה סיכויים נמוכים ביותר להגשים את הפוטנציאל הטמון בהם ולשבור את תקרת הזכוכית של מעגל העוני בישראל.

המענה

בלב עשייתה של עמותת 'למרחב' עומדת מתודולוגיה ייחודית ומודל ליווי חדשני המאפשרים לצעירים לשפר את חייהם ולשנות את עתידם.

 בעזרת סביבה ביתית פתוחה ומוגנת, "חליפה אישית“ הנתפרת לכל צעיר ותהליך מתמשך המשלב ליווי אישי, קבוצתי וחברתי- קהילתי, מאפשרת התוכנית לצעירים לשבור את תקרת הזכוכית האישית והחברתית שלהם והופכת אותם לסוכני שינוי חברתי.

"אני מרגיש חיבור עמוק לחשיבות רצף הטיפול בנוער וצעירים חסרי עורף משפחתי. מאמין גדול בצעירים ובכוחו של הקשר עימם ליצור מרחב להתפתחות וצמיחה אישית וחברתית."
נתנאל חדד
מנהל מערך הליווי
בתי למרחב
שנות ליווי בשנים המשמעותיות בחיים

על בסיס מודל הליווי הייחודי, מלווה 'למרחב' כ-200 צעירים ללא עורף משפחתי, מגילאי 20 ועד 30, ומדי שנה מצטרפים כ-70 צעירים נוספים. לארגון למעלה מ-300 בוגרים. העמותה מפעילה שני בתים ברחבי הארץ, בהם בית 'למרחב' הוד השרון, הפועל מיום הקמת העמותה, ובית נוסף בבאר-שבע, אשר הוקם בשנת 2012 בשיתוף עם העירייה המקומית. הליווי מתקיים בבתים בימי חול משעות הבוקר עד הערב, ולא כולל לינה.