לירז כהן

למרחב בשבילי…

תמיד תהיה בית. הייתי שם מגיל  18-25, שבע שנים. זה חלק מאוד משמעותי מהחיים שלי. לא יכולה לחשוב איך החיים שלי היו נראים בלי התכנית, בלי התמיכה שניתנה לי.

 מה הזכרון הראשון שלך מהתכנית?

יום אחד העובדת הסוציאלית מהפנימייה קראה לי והסבירה שיש תכנית כלשהי ואנחנו הולכים אליה להכיר. היא סיפרה שזו תכנית נהדרת ששם יעזרו לנו ייעצו לנו ויתמכו בנו. לא הבנתי בדיוק מה זה אומר אבל אמרתי אוקיי אני אנסה.

זוכרת שביום הראשון שנכנסתי ללמרחב ראיתי את הבית הענק ואמרתי וואו!

 היה משהו שמשך אותי להיות שם למרות שלא הבנתי בדיוק מה זה אומר. זוכרת שכולם היו נחמדים והייתה גם ארוחת צהריים שווה, ראיתי שמשקיעים בנו, מקשיבים לנו ואמרתי לעצמי שאם יש ארוחת צהריים כזו אז כבר שווה לבוא (צוחקת).

איזו חוויה משמעותית את זוכרת מהתקופה ?

אין לי חוויה משמעותית אחת. החוויה הכללית שהם תמיד שם לצידי זה היה הכי משמעותי. יכולה להגיד שברגעים הכי קשים שלי למרחב היו תמיד לצידי לא התאכזבתי מהם אפילו פעם אחת. מאוד שמחה שהלכתי על זה למרות שלא ידעתי מה זה בדיוק.

מה קיבלת מהתהליך בלמרחב? 

קיבלתי גב. הרבה שנים זה משהו שלא היה לי. הרגשתי שיש לי תמיכה, במי להתייעץ, את מי לשאול ובמי להעזר. אין לי א באת זה באופן טבעי מהבית, תמיד היה לי חסר. הרגשתי שזה רק אני בעולם ואין לי אף אחד שיתמוך בי. בלמרחב באמת תמכו בי, תמיכה נפשית מלאה. המלווה שלי הייתה לצידי כל הזמן. תמכה בי מתי שצריך, עזרה לי להגיע להחלטות ועזרה לי לראות את הדברים אחרת.

איפה את היום? 

אני סוכנת ביטוח, נשואה עם 2 ילדים, עובדת במבטח סימון שזו סוכנות ביטוח גדולה. חיה את היום ונורא מתגעגעת לתכנית. משתדלת תמיד להגיע ולבקר בלמרחב, עכשיו בזמן קורונה זה קצת יותר מורכב. נשארו לי לא מעט חברים מהתכנית שהם חברים לחיים. אני יודעת שזו משפחה גדולה, שאני יכולה לפנות בכיף לכל אחד מהם לבקש עזרה ויעזרו לי באהבה.  למרחב זו משפחה.

איזה מסר היית רוצה להעביר לצעירי למרחב המתחילים את התכנית? 

תעזרו במלווים!  גם בתקופה שלי היו צעירים שלקח להם יותר זמן להפתח.  היו כאלה שהיו ספקנים לגבי התכנית אבל חייבת להגיד לכם, קחו את זה בשתי הידיים. שווה להעזר בתכנית, להעזר במלווים ולפתוח את הלב! כי ברגע שתפתחו את הלב תוכלו באמת לעזור לעצמכם ויוכלו גם לעזור לכם. הרבה צעירים לא רגילים לבקש ולקבל עזרה וחבל.