זאידה טרונך

למרחב בשבילי…

למרחב בשבילי זה… אחד המקומות שלימדו אותי על עצמי הכי הרבה.

איך הגעת לתכנית?

הגעתי ללמרחב דרך ידידה שלמדה איתי בפנימייה והייתה חלק מלמרחב כבר תקופה. היא סיפרה לי על התכנית, חשבה שיתאים לי להיות בה ואני הסכמתי לנסות.  התחלתי את התהליך, התקדמתי אט אט במיונים עד שהתקבלתי.

מה הזכרון הראשון שלך מהתכנית? 

הזיכרון הראשון המשמעותי שלי הוא שהגעתי לבית ופגש את גיא אייגנר שהיה מלווה בלמרחב. בפעם הראשונה שהגעתי הוא הכיר לי את המקום, הסביר לי על התהליך, עשה לי סיור ותיווך לי את המקום בצורה הכי טובה שיש. אח"כ בכל פעם שהייתי מגיע והייתי פוגש אותו הוא היה משתף אותי בספרים שהוא קורא ובדברים אחרים, זה מאוד עזר לי להרגיש בנוח, להרגיש יותר שייך .

איזו חוויה משמעותית את/ה זוכר מהתקופה ? 

זוכר את ההחלטה לעשות קורס מאמנים בכדורגל. בחרתי בזה לאחר הרבה התלבטויות  ותהליך חשיבה  ארוך  מאוד עם חגית שליוותה אותי במשך תקופה. החשיבה המשותפת והבחירה אח"כ היו מאוד משמעותיים עבורי. זו החלטה שהשפיעה על כל מהלך החיים שלי. עד היום אני עובד כמאמן כדורגל.

מה קיבלת מהתהליך בלמרחב? 

כשהתחלתי בלמרחב הייתי בשלב מבלבל ולא ברור בחיים והייתי צריך מקום של הכוונה ואיזון. בלמרחב קיבלתי כלים לחיים, הכרתי המון חברים וחברות ופגשתי מאות צעירים כמוני שהיו צריכים הכוונה ואיזונים בחיים כדי להגשים את עצמם באמת. למרחב הייתה המקום הזה בשבילי ובשביל כולם.

איפה אתה היום (גיל, מצב משפחתי , מה עושה בחיים)? 

אני נשוי באושר לאילנה יעקוב +2 ילדים מהממים, עבדתי כמורה לספורט והתפטרתי לאחרונה, חושב על הדבר הבא. בתשע שנים האחרונות אני מאמן כדורגל ואוהב את זה מאוד.

איזה מסר היית רוצה להעביר לצעירי למרחב המתחילים את התכנית? 

התכנית הוקמה למענכם, תחוו את התכנית ותתמסרו עד הרגע שתצטרכו להתקדם הלאה כי זה יקרה. יהיו זמנים שתהיו פחות זמינים להגיע לתכנית, זה בסדר. אבל לטעמי הכי חשב זה להיות מחויבים לתהליך הליווי מההתחלה עד הסוף.