הועד המנהל

Shula Mozes official
שולה מוזס

ילידת רומניה, עלתה ארצה בגיל 13. בוגרת פנימיית בויאר, והחוג לכימיה וביוכימיה באוניברסיטה העברית. ב-2001 יזמה והקימה את תכנית "למרחב" שחזונה הוא שינוי חברתי באמצעות התערבות אינטנסיבית ורב-ממדית בחיי צעירים חסרי עורף משפחתי והפיכתם לסוכני שינוי, ומאז היא מעורבת אישית בפעילותה, באופן יומיומי. התכנית ממומנת על ידי הקרן המשפחתית ושותפים רבים. משתתפת בפורומים שונים העוסקים בצעירים, חברה ב-JFN וב"יכולים נותנים". ב-2012 זכתה באות מידות למשקיעה החברתית האפקטיבית לאותה שנה, וב-2018 באות הנשיא למתנדב. נשואה לזאב, אם לארבעה, וסבתא ל-11 נכדים ונכדות.

ללא שם
פרופ' ריקי סויה

חברת סגל בית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל באוניברסיטת תל אביב, וגם עמדה בראשו מספר שנים. מומחית למחקר בפרקטיקה ולפיתוח של תכניות התערבות והערכתן. תחומי ההוראה והמחקר שלה כוללים, בין השאר: (1) מערכות מידע קליניות ומנהלתיות בשירותי אנוש – שימושים והשפעות, (2) הערכה מקדמית והערכת תהליך, תוצאות וקיימות של תכניות חברתיות, (3) קבוצות מיעוט חברתיות ואוכלוסיות בסיכון, (4) התבוננות ביקורתית על הפרקטיקה ו- (5) צדק חברתי ועבודה סוציאלית. חברה בוועדה המקצועית של ארגון עלם ועומדת בראש הוועדה למחקר והערכה של הארגון; חברת ועד מנהל של מרכז אדווה, המתמחה בניטור של מגמות חברתיות וכלכליות ובניתוח של המדיניות הממשלתית לאור אמות מידה של שוויון וצדק חברתי; ופעילה בארגון אייסף (ISEF), הקרן הבינלאומית לחינוך.

אנה ארז

בוגרת הטכניון במתמטיקה, בעלת ניסיון רב בתחומים של ניהול מוצר, ניהול צוותי פיתוח וניהול פרויקטים מורכבים בחברות הייטק. מאוחר יותר אנה צברה ניסיון בהגדרה וניהול תהליכים ארגוניים, הגדרת תהליכי תקינה ותהליכי עבודה בחברות ביו טק. כיום מקדישה אנה את זמנה לעבודה החברתית ועבודה עם עמותות, בעיקר בנושא של צעירים חסרי עורף משפחתי.

ללא שם
זאבי מוזס

יליד קיבוץ מעוז חיים, גדל בתל אביב, למד כימיה באוניברסיטה העברית, שם פגש את שולה, אשתו. איש עסקים ופילנתרופ שיחד עם שולה הקים את קרן מוזס-וולפוביץ' המתמקדת בפיתוח תשתיות ותוכניות תמיכה לצעירים ללא עורף משפחתי, קידום תנועות נוער וקהילות שיתופיות צעירות בפריפריה, השקעה בחינוך על ידי תמיכה בהכשרת מחנכים, ופיתוח ושמירה על זהות יהודית הומניסטית. בנוסף, תומכים זאבי ושולה בילדים עולים חדשים בקיבוצים על ידי תכנית מלגות לאמנות על שם מרילה מוזס. לשולה וזאבי יש ארבעה ילדים ו-11 נכדים.

הועד המנהל - עדינה מקובר
ד"ר עדינה מקובר

בעלת ניסיון של יותר מ-20 שנים בתחומים שונים של ביוטק ומכשור רפואי, כולל פיתוח תרופות, אבחון, הנדסת רקמות וכן השקעות הון סיכון. בין תפקידיה שימשה ד"ר מקובר כמנכ"לית של חברת סטארט-אפ שעסקה בבדיקת ישימות הרעיון של בנק רקמות ופיתוח רקמות לצורך הנדסת רקמות. בנוסף הייתה ד"ר מקובר דירקטורית במועצות המנהלים של החברות Evogene (TASE:EVGN),Perfection Technologies, Earlysense, Genegrafts, Spine21 ויועצת בחברת Argo Medical. לד"ר מקובר תואר PhD מאוניברסיטת קולומביה וממכון וייצמן, ותואר MBA מאוניברסיטת בר אילן.

הוועד המנהל - אתי מילמן
אתי מילמן

מזכירתו לשעבר של זאבי מוזס. הצטרפה ללמרחב מיום היווסדה. בעלת תעודות בתחומים שונים וכיום פנסיונרית ועובדת עם ילדים.

Edya21
עדיה לעדן מוזס

בעלת תואר ראשון ושני במדעי המחשב מהמרכז הבינתחומי הרצליה ומאוניברסיטת תל אביב. עסקה במחקר אקדמי של מערכות מבוזרות בחברת IBM וב - MIT בבוסטון. לאחר חזרתה ארצה היתה גזברית וחברת ועד מנהל של עמותת בית הספר הדמוקרטי הוד השרון במשך כחמש שנים. כיום מנהלת את קרן מוזס-וולפוביץ ועובדת עם עמותות בתחומים של צעירים חסרי עורף משפחתי, חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, ופיתוח מנהיגות על בסיס ערכי הדמוקרטיה.

21752142_187787611765479_8551900907367303367_n
אירית שנקר

בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת תל-אביב. עסקה במסעדנות והייתה שותפה ומנהלת של המסעדות "קרן" ו-"דיקסי" במשך כ-25 שנה. כיום עוסקת בעבודה התנדבותית במגוון עמותות.(צילום:נירית גור קרבי).

הועד המנהל - רונית קן
רונית קן

בעלת תואר ראשון ושני במנהל עסקים (Cum Laude) מהאוניברסיטה העברית. כיהנה כממונה על הגבלים עסקיים בין השנים 2005-2011 ולפני כן כסמנכ"לית לסחר חוץ במשרד התעשייה והמסחר, נספחת מסחרית בשגרירות ישראל בלונדון ושורת תפקידים במערך החוץ הכלכלי של ישראל. ניסיון רב בגיבוש מדיניות, הנעת צוות, הובלת שינוי בארגונים. כיום משמשת יועצת בפרויקטים בתחומי מדיניות תחרות ומדיניות סחר לגורמי סיוע בינלאומיים.

הועד המנהל - מאירה אולציק
מאירה אולציק

בעלת חברת "זברה עיצובים ופתרונות ייצור בע"מ" העוסקת בעיצוב וייצור אריזות ומעמדי תצוגה מקרטון. בוגרת לימודי ריפוי בתזונה בקולג' לרפואה אלטרנטיבית. כמו כן בוגרת המגמה להוראת צ'י קונג בווינגייט. אם ל-3 ילדים וסבתא ל-4 נכדים.

דינה גרוס ויגל
דינה גרוס-ויגל

ילידת ישראל, בוגרת הפקולטה למשפטים בתל-אביב. עוסקת בעריכת דין במשרד משפחתי שהוקם ע"י האב – ד"ר ויגל המנוח. היום שותפים בו החתן אורי פלד עו"ד, והבת עידית גרוס- פלד, עו"ד, עו"ס ומתמחה בגריאטריה. מתנדבת מזה שנים בעמותת בת של יד שרה הנקראת - עמותת יד ריבה, הנותנת יעוץ משפטי לקשישים. בין מקימי המוסד "בית אורי" הממוקם בגבעת המורה עפולה, מוסד לבעלי צרכים מיוחדים. משרדה מלווה את המוסד בייעוץ משפטי למעלה מ-40 שנה. דוברת גרמנית ובין מקימי עמותת המשפטנים ישראל גרמניה. העמותה הוקמה לפני למעלה מ-20 שנים ומאז מקיימת באופן סדיר כנסים בישראל ובגרמניה. בשנים האחרונות מתנדבת בוועד המנהל של עמותת למרחב.

הורדה
אמיר רוגובסקי

תא"ל במיל (פרש מצה"ל לאחר 26 שנות שירות צבאי), בתפקידו האחרון הוביל את חטיבת משאבי האנוש של צה"ל. לאחר מכן ניהל את חטיבת שירות הלקוחות בפרטנר תקשורת. כיום אמיר הוא הבעלים והמנכ"ל של ARC M&C, חברה לניהול וייעוץ פרויקטים המתמחה בניהול קשרי לקוחות, ושותף בחברת iBiZ פתרונות תקשורת לעסקים. בנוסף משמש בהתנדבות כיו"ר הקרן למען נפגעי הטרור מטעמה של הסוכנות היהודית וקרן היסוד. לאמיר התמחות בניהול משאבי אנוש ותהליכי גיוס ובניהול קשרי לקוחות במגזר העסקי והביטחוני. בוגר תואר ראשון בכלכלה ולוגיסטיקה מטעם אוניברסיטת בר אילן ותואר שני במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה.

בהוקרה והערכה

אברהם גבע
אברהם גבע ז"ל

אברהם גבע, יליד 1931, מגיל 14 התחנך בקיבוץ גבעת חיים (מאוחד). התגייס לפלמ"ח, מחלקת תל יוסף, ב-1947. השתתף בפעולות הגדוד הראשון עד שנפצע בקרב זרעין באפריל 1948. ממייסדי קיבוץ מלכיה. מילא שליחויות שונות בתנועת הנוער העובד, במחלקה המדינית של ההסתדרות ובמחלקה לקשרי חוץ של מפא"י. מ-1962 מילא תפקידי ניהול שונים בתחום פיננסים ומשאבי אנוש. בתפקידו האחרון היה סמנכ"ל למשאבי אנוש ב"ידיעות אחרונות". השתתף בצוות המייסד של "למרחב" וחבר הוועד המנהל של "למרחב" מאז היווסדו. כתב את "הקוד האתי" להעסקת עובדים בארגון. הלך לעולמו ב-18.6.21.

בהוקרה והערכה