אנדריי דגאי

למרחב בשבילי…

 זיכרונות יקרים ותקופה משמעותית בחיים שלי. שיחות עומק עם אנשים איכותיים שהבינו אותי והאמינו בי. בלמרחב הרגשתי בבית – מקום בו יכולתי להיות עצמי ללא חשש שישפטו אותי, מקום בו למדתי על עצמי ועל אנשים שסביבי, מקום בו גדלתי, התפתחתי והעזתי לחלום.

 מה הזכרון הראשון שלך מהתכנית?

כאשר הגעתי למיונים ללמרחב בסוף כיתה י"א הוקסמתי מהמקום היפה הזה. אני זוכר שמאוד התלהבתי מהפסנתר שהיה בסלון ואפילו ניגנתי קצת. בסוף בחרתי שלא להצטרף ללמרחב בתחילת י"ב . חששתי מאוד מהעומס בלימודים ולא ידעתי אם אצליח לשלב. הצטרפתי רק לקראת סוף השירות הצבאי, בתקופה שבאמת הייתי זקוק למקום תומך.

איזו חוויה משמעותית את/ה זוכר מהתקופה ?

וואו, היו לי מלא חוויות משמעותיות בלמרחב. אחד הדברים שעשיתי באותה תקופה זה להצטרף ללהקה של למרחב. בהמשך, כאשר התחלנו לעבוד על חומרים מקוריים, כתבתי שיר שעזרו לי להלחין ומצאתי את עצמי מופיע עם השיר שלי ביום למרחב מול 100 איש. זו הפעם הראשונה ששרתי מול קהל. קשה לתאר אלו עוצמות חוויתי באותו הערב. כל זה לא היה קורה אם החברים שלי ללהקה לא היו מאמינים בי ודוחפים אותי קדימה, מחוץ לאזור הנוחות, להגשים את הפוטנציאל שלי.

מה קיבלת מהתהליך בלמרחב? 

בתקופת הליווי בלמרחב קיבלתי רוח גבית להגשים את החלומות ואת השאיפות שלי. זה נתן לי את המסגרת להצליח. בזכות הליווי הצמוד שקיבלתי ממירב המלווה המקסימה שלי למדתי להיות גרסה קצת יותר טובה של עצמי. למדתי להתחבר לרגש, התמודדתי עם העבר הלא פשוט שלי, פיתחתי מודעות עצמית, הפכתי להיות יותר שלם עם מי שאני ולמדתי לקבל גם את הצדדים הפחות חזקים שלי.

איפה אתה היום (גיל, מצב משפחתי , מה עושה בחיים)? 

בן 32, בזוגיות מאושרת ואבא טרי. אני עושה דוקטורט במדעי המוח. המחקר שלי עוסק בתחום של מחלת הפרקינסון והפרעות השינה. בזמני הפנוי רוקד סלסה, אוהב לעשות עמידות ידיים ואפילו הייתי אמור להופיע בעונה שנייה של נינג'ה ישראל (לפני שהפכתי לאבא).

איזה מסר היית רוצה להעביר לצעירי למרחב המתחילים את התכנית? 

תעזו לנסות דברים חדשים ולצאת מאזור הנוחות. תכירו את האנשים הסובבים אתכם. הם יהיו מקור הכוח וההשראה שלכם. תגלו שלכל אחד יש סיפור מיוחד ודרך ייחודית להתמודד עם קשיים. תזכרו שבשביל ליצור קרבה, צריך קודם לספר משהו אישי בעצמך ותופתעו לגלות אנשים איכותיים ומדהימים.