גיל טנקוס :חווית למרחב שלי

למרחב בשבילי… 

היה מקום בו הייתי יכול להיות המרכז. מקום שבו הרגשתי שיכולתי להתפתח לכיוון שאני רוצה ועם זאת, לבחון עוד כיוונים בסביבה מכילה. למרחב היה מקום של כיף, מקום שיכולתי סתם להיזרק על הדשא או על הספה, לנגן בגיטרה ולהכנס לדיונים פילוסופיים עם המלווים וצעירים אחרים שהיו לידי. למרחב היה מקום של ויכוחים וניגוחים ופשרות והסכמות, כמעט כל רגש במנעד הרגשות עלה שם בזמן כזה או אחר. קשה בפסקה ״מה זה למרחב בשבילי״ – אולי כי אי אפשר.

איך הגעת ללמרחב ומה הזכרון הראשון שלך מהתכנית?

הגעתי ללמרחב דרך מרכז הנוער העירוני בכפר סבא. ממה שאני זוכר הציעו לי להגיע לפגישה בצורה מאוד "דרך אגב". הרכזת שם אמרה לי ללכת לפגישה בלמרחב כדי שיהיה מי שילווה ויכוון אותי בשלב הזה בחיים. חשבתי שאין לי מה להפסיד אז עשיתי את זה. הייתי אחרי צבא ואז לא היו כל כך הרבה מקומות שיכלו לעזור לי בשלב הזה בחיים . הזכרון הראשון שלי הוא שהגעתי לשיחת היכרות עם עדי, הייתה פגישה טובה ומעודדת, אח"כ נכנסתי לתכנית ישר לשלב ג. 

איזו חוויה משמעותית אתה זוכר מלמרחב?

הסמינרים השנתיים תמיד היו חוויות כיפיות אבל אין ספק שהמפגשים שלי עם המלווים שלי היו הדבר הכי משמעותי. בתקופה שלי בלמרחב היו לי שני מלווים, הייתי עם מאיה בן אהרון ואח"כ עם אבנר ברקאי ושניהם היו מאוד משמעותיים בשבילי.

 מה קיבלת מתקופה שלך בלמרחב ?

  קיבלתי שלוות נפש. הייתה לי גם תמיכה כלכלית וגם ליווי אז זה באמת עזר לי להתגבר על תקופות מאוד מסובכות מבחינתי והקל עלי מאוד לאורך השנים בהם למדתי. זו הייתה תקופה מורכבת בחיים והתכנית והליווי היו בסיס יציב בחיים, מקום להעזר, לשתף בקשיים ולקבל תמיכה. מבחינתי זה לא היה ברור מאליו בכלל. למרות שהייתי בזוגיות רצינית (שלימים הפכה להיות אישתי), הרגשתי שהעובדה שיש לי מלווה שאני יכול להשען עליה/עליו מחזקת אותי. תמיד קיבלתי עצות טובות מהם,חיזוקים ותמיכה בתהליכים של שיפור עצמי. 

איזה מסר היית רוצה להעביר לצעירים שמתחילים את התכנית?

המסר שלי לאנשים שמתחילים את התכנית הוא: תדעו לנצל ולהשתמש במשאבים של התכנית. זה באמת יעזור לכם ובשביל זה התכנית קמה. זה לא רק משאבים כלכליים אלא גם ניסיון של אנשים מדהימים שמוכנים לשתף בניסיון שלהם (גם מלווים וגם בוגרים) כדי באמת לעזור.

איפה אתה היום ?   

היום אני בן 34 נשוי +1 (ועוד אחת בדרך). אני מתמטיקאי בהשכלתי ומהנדס תוכנה במקצועי. אני  עובד בחברת היי טק בת'א, עושה במקביל תואר שני במתמטיקה באונ' בר אילן, שם למדתי את התואר הראשון וכנראה שאמשיך לדוקטורט.