אריק ליוחין

קוראים לי אריק, בן 28 מחולון.  סטודנט שנה רביעית בחשבונאות. במקביל ללימודים אני משלב עבודה סטודנטיאלית במשרה חלקית. כשנתיים לאחר השחרור מהצבא, בשנת 2015, החלטתי שאני רוצה ללמוד איך מתנהלים עסקים. העולם הזה מאוד סקרן אותי ולכן, אחרי התייעצויות רבות והכוונה, החלטתי שהדבר הנכון לעשות זה להתחיל ללמוד מנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות.  כיום’  השאיפה שלי היא לסיים את הלימודים בהצלחה, להתחיל התמחות במשרד רו"ח טוב ומשם להתפתח לניהול כספים בחברות גדולות.

הגעתי לתכנית 'למרחב' בשנת 2011 במהלך השנה השנייה לשירותי הצבאי. לאורך השירות הוכרתי כחייל בודד עקב הגירתם של הורי מהארץ. בתכנית היו לי שני מלווים. מלווה ראשון ליווה אותי במשך השנתיים הראשונות ומלווה שני ליווה אותי עד סיום התכנית. המלווים היו בשבילי דמויות שידעו לכוון ולחזק אותי בכל מכשול וצומת שנתקלתי בה בשלבים המהותיים בחיי. הפגישות השבועיות היו עבורי המקום לפרוק, להתייעץ ולתכנן את הצעד הבא. בכל שאלה שהייתה לי, המלווים ידעו לענות לי ובמקרה הצורך ידעו למי להפנות אותי.

בשנה הראשונה, בנוסף למלווה, היה לי חונך שהיה אחד ה"צעירים" בתוכנית. בעזרתו הכרתי את התכנית מנקודת מבט שונה של "צעיר ותיק" בתוכנית וכך גם זכיתי להכיר המון חברים חדשים. מעבר לחברות שלנו שהתפתחה ונשמרה עד היום, הפכנו להיות גם שותפים עסקיים. הקמנו עסק קטן לשירותי קייטרינג בסיוע התכנית שפעל במשך שנתיים.

לאורך תקופתי בתוכנית, היו עשרות פעילויות חברתיות שבחלקן לקחתי חלק, היו טיולים, טיולי אופניים, ימי למרחב, סמינרים, סדנאות שונות, קבוצות צעירים שונות כמו קבוצת כתיבה שהוציאו ספר, קבוצת קרירה, קבוצת סריגה, כיתת אנגלית והייתה אפילו להקה שהוציאה דיסק. היה מטבח פעיל שמעבר להיותו מטבח שמוציא אוכל טעים, זה היה לדעתי כור ההיתוך של התוכנית. המטבח שפעלו בו הצעירים היה מקום מפגש והכרות טובים לכל צעיר חדש שהגיעה לתוכנית.

במבט לאחור, אני יכול לומר ש'למרחב' היה עבורי המקום לצמוח. למזלי הגעתי למקום שידע לתת לי את כל הכלים שהיו דרושים לי לצורך התמודדות עם החיים והתפתחות אישית וחברתית. בשבילי אלו היו שנות למידה חשובות מאוד. הכרתי המון אנשים חדשים וצוות מדהים שנתנו לי השראה לחיים שלא בטוח שהייתי מקבל במקום אחר. לשמחתי הצלחתי להיעזר ולמדתי לקבל מהתכנית את כל מה שהיה חסר לי בבית.

היום אני יכול לומר בוודאות שהמקום בו אני נמצא הוא הרבה בזכות הסיוע, התמיכה והכלים שקיבלתי מ'למרחב'.